Študenti a mladí profesionáli!

Práve je otvorené prihlasovanie do programu juniorných príležitostí.
Klikni sem a zisti viac! 🙂

Stáže a absolventské príležitosti pre vysokoškolákov študujúcich v zahraničí

Získaj profesionálne skúsenosti a stretni ľudí, ktorí pomôžu rýchlejšie vyrásť tebe aj Slovensku

Objav príležitosti

Objav jedinečné pracovné príležitosti a stáže

Spoznaj komunitu ľudí, ktorí chcú rozvíjať seba aj svoje okolie

Získaj podporu pre tvoj rozvoj a nápady

Top 5 príležitostí

 • HB Reavis: Business Planning Specialist logo

  HB Reavis: Business Planning Specialist

  In Business Planning, focus is on finding the optimum between reflecting on target client needs, innovative and smart product design, and great financial performance.

  HB Reavis
 • Swiss Re: Graduate Data Scientist logo

  Swiss Re: Graduate Data Scientist

  We are looking for graduates with good interpersonal skills, who are eager to learn and broaden their knowledge and expertise. If you have a Bachelor, Master or PhD degree with up to 3 years professional experience then we invite you to apply to our graduates@swissre programme 2019.

  Swiss Re
 • O2 Slovakia: Biznis konzultant logo

  O2 Slovakia: Biznis konzultant

  Cieľom nášho programu je poskytnúť Ti počas jedného roka komplexný obraz o fungovaní úspešného mobilného operátora na Slovensku.

  O2 Slovakia. s.r.o.
 • The Booster Labs: Fintech Business Designer Wanted logo

  The Booster Labs: Fintech Business Designer Wanted

  Booster Labs is an innovation consultancy working with financial corporate partners on opportunity identification, customer validation and product concepts. We also act as a fintech startup studio, building startups and getting them to corporate distribution.

  The Booster Labs
 • USSK: Assistant at the Office of Governmental & EU Affairs logo

  USSK: Assistant at the Office of Governmental & EU Affairs

  U.S. Steel Košice (USSK) is the largest integrated flat rolled steel producer in Central Europe with capacity of almost 4.5 million Mt of raw steel. Given the ever-growing frequency of legislative initiatives, both on the EU as well as the national level, USSK Office in Bratislava seeks assistance with their everyday duties.

  U. S. Steel Košice, s.r.o.
Objav všetky príležitosti

Získaj profesionálne skúsenosti a stretni ľudí, ktorí pomôžu rýchlejšie vyrásť tebe aj Slovensku so Slovak Professionals Abroad!

Program juniorných príležitostí je určený pre šikovných slovenských študentov na vysokých školách v zahraničí. Naším cieľom je im pomôcť získať kvalitné pracovné skúsenosti počas letných prázdnin v špičkových firmách a verejných inštitúciách na Slovensku. 

Okrem skvelých skúseností budeš mať možnosť spoznať ďalších ľudí ako si ty počas sprievodných aktivít (workshopy, prednášky ale aj spoločenské aktivity ako napríklad túra), ktoré organizujeme počas leta.

Prihlás sa hneď a vyhraj lístky 
na LEAF vianočný večierok! ​

Ak vyplníš prihlášku do polnoci 12.decembra , budeš zaradený do žrebovania o lístky na náš každoročný vianočný večierok pre Slovákov v zahraničí.

Bude to lístok pre teba  a ešte jednu osobu v celkovej hodnote 40€
Medzi piatich vylosovaných uchádzačov rozdelíme spolu 10 vstupeniek. Žrebovanie sa uskutoční 13.12. a výhercov informujeme e-mailom.

Prečo vidí Tomáš Gliviak svoju budúcnosť na Slovensku?

Chceš vedieť prečo sa Mia Janočková vrátila na Slovensko?

Prečo LEAF program Príležitosti doma?

Martina Beďatšová, stážistka na ministerstve školstva v roku 2015
Martina Beďatšová, stážistka na ministerstve školstva v roku 2015
Najviac ma zaujalo ako rýchlo sa vie človek dostať k “reálnej” práci. Pozorujem, že som tiež spoznala veľa inšpiratívnych ľudí a komunita, ktorú LEAF vytvára, je pre mňa aj po stáži prínosom.
Andrej Petrus, stážista v O2, v roku 2016
Andrej Petrus, stážista v O2, v roku 2016
Na Slovensku je veľmi veľa lepších príležitostí ako je v zahraničí.  Vrátiť sa po štúdiu vôbec nie je hanba, je tu veľmi veľa dier na trhu, kde sa dá preraziť a je tu možnosť stretnúť sa veľmi rýchlo s veľkým počtom tých najdôležitejších ľudí v odbore.   
Roman Kluvanec, stážista v Exponea v roku 2017
Roman Kluvanec, stážista v Exponea v roku 2017
Mal som ponuky z Británie aj z Bratislavy, ale chcel som zistiť, aké je to na Slovensku. Odporučil by som vyskúšať si Slovensko všetkým Slovákom v zahraničí pôsobiacim v IT sfére - robíme tu skvelé projekty a na Slovensku je deficit kvalitných ľudí, takže keď je niekto šikovný tak má hneď možnosť kariérne vyrásť. 
Zuzana Vargová, Kancelária prezidenta SR, vrátila sa z Prahy v roku 2016
Zuzana Vargová, Kancelária prezidenta SR, vrátila sa z Prahy v roku 2016
Keď som sa dostala na vysnívanú pozíciu v medzinárodnej firme, zistila som, že moja práca nemá skutočný dopad na zlepšovanie spoločnosti. Po stáži cez LEAF som dostala príležitosť v spolupráci pokračovať a momentálne som súčasťou kolektívu dynamických ľudí s víziou, ktorá sa zhoduje s tou mojou - prispieť svojou troškou k budovaniu lepšieho Slovenska.
Dominika Žiaková, IPM, vrátila sa z Taiwanu v roku 2016
Dominika Žiaková, IPM, vrátila sa z Taiwanu v roku 2016
Ani mi nenapadlo, že by som mohla doma využívať kombináciu čínštiny a financií. Začala som s 10 týždňovou stážou, ktorá potom prešla do trvalej analytickej pozície. Keď sa človek chce vrátiť domov, tak cez LEAF, lebo ponúkajú príležitosti vo vynikajúcich spoločnostiach.    
Jana Šikorská, stážistka v Hillbridges v roku 2018
Jana Šikorská, stážistka v Hillbridges v roku 2018
Pred začatím stáže v Hillbridges som o návrate domov a prácou advokátky na Slovensku ani neuvažovala, no po absolvovaní deviatich týždňov v Hillbridges návrat späť aktívne zvažujem a kariéru v slovenskom korporátnom práve si určite viem predstaviť.
Emma Jávorka, stážistka v Crowdberry v roku 2017
Emma Jávorka, stážistka v Crowdberry v roku 2017
Práca v Crowdberry ma potrvdila v tom, že aj na Slovensku sa dajú nájsť zaujímavé príležitosti v tímoch plných šikovných ľudí, ktorí svoju prácu robia srdcom a na veľmi vysokej úrovni. Som presvedčená, že podobne zaujímavú robotu v tak skúsenom tíme by som v zahraničí našla len veľmi ťažko.

Pozri si ako sa začínal ročník 2018 nášho programu

Partneri

Zisti viac o programe

Ako prebieha program?

Podľa akých kritérií vyberá LEAF uchádzačov?

Príležitosť je súčasťou programu LEAF pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Kandidát do programu musí splniť nasledujúce 4 kritériá:

Slovensko:

Kandidát aktívne ovláda slovenský jazyk a má štátne občianstvo SR alebo je v procese žiadania o udelenie štátneho občianstva SR.

Zahraničie:

Stáže

a) Kandidát študuje alebo menej ako rok pred vyplnením prihlášky do programu ukončil denné štúdium univerzity mimo SR  akademickým titulom, alebo

b) Kandidát vykonáva mimo SR profesionálnu činnosť vyžadujúcu akademický titul alebo odborné znalosti a kompetencie.

LEAF:

V súvislosti s poslaním LEAF sa budeme snažiť príležitosti ponúknuť kandidátom, ktorí majú potenciál v sebe spájať charakternosť, excelentné študijné či pracovné výsledky, podnikavé líderstvo a angažovanosť pri zlepšovaní svojho okolia nad rámec bežných očakávaní.

Partner:

Kandidát spĺňa konkrétne požiadavky uvedené v popise príležitosti, na ktorú sa hlási.