Prečo si skúsiť Slovensko s LEAF?

 

Rýchla kariéra
Priestor pre nápady
Komunita

 

Slovak Professionals Abroad Program sa usiluje prispieť k prepájaniu slovenských profesionálov v zahraničí so Slovenskom a pomôcť tým, ktorí uvažujú o návrate. Budujeme komunitu, sprostredkovávame pracovné ponuky na Slovensku a hľadáme dobrovoľnícku pomoc zo zahraničia pre neziskové iniciatívy doma. Chceme tak prispieť k písaniu krajšieho príbehu Slovenska.

5 rokov – 150+ absolventov programu

Úspešní kandidáti v lete 2018 zároveň získavajú pozvánku na spoločné teambuildingové a rozvojové aktivity organizované LEAF . Za 5 rokov sa nám podarilo sprostredkovať pracovné skúsenosti na Slovensku pre viac akó 150 šikovných Slovákov zo zahraničia. Aby ste sa mohli dozvedieť viac o type ľudí, ktorí sa do programu zapojili, dali sme dokopy ich krátke profily a hodnotenia ich skúseností s naším programom. Veríme, že aj táto rozrastajúca sa komunita úspešných ľudí, ktorí sa po kvalitnom štúdiu v zahraničí vrátili domov, môže byť jedným z dôvodov, prečo si našu ponuku prelistovať.

Profile Book 2016

Profile Book 2015

Profile Book 2014

  • do 7.január 2018 (24:00 CET) – on-line prihlasovanie
  • do  prvej polovice februára 2018 – LEAF  predselektuje kandidátov a odporučí ich partnerským organizáciám,
  • harmonogram finálneho výberu organizáciami spomedzi odporúčaných kandidátov je predmetom dohody medzi kandidátom a inštitúciou. Partnerským inštitúciám LEAF odporúča ukončiť výbery najneskôr do 31. marca 2018

Príležitosť je súčasťou programu LEAF pre Slovákov žijúcich v zahraničí. 4 kritériá na kandidátov do nášho programu:

  • Slovensko: kandidát má trvalý pobyt na území SR alebo je v procese žiadania o trvalý pobyt  a aktívne ovláda slovenský jazyk,
  • Zahraničie: kandidát študuje, alebo v roku 2017 ukončil, denné štúdium univerzity ukončené akademickým titulom mimo SR  alebo má vysokoškolský titul a momentálne býva v zahraničí.
  • LEAF: v súvislosti s poslaním LEAF sa budeme snažiť príležitosti ponúknuť kandidátom, ktorí majú potenciál v sebe spájať charakternosť, excelentné študijné či pracovné výsledky, podnikavé líderstvo, ako i angažovanosť pri zlepšovaní svojho okolia nad rámec bežných očakávaní.
  • Partner: kandidát spĺňa konkrétne požiadavky uvedené v popise príležitosti, na ktorú sa hlási.

  • revízia on-line prihlášky, priloženého životopisu a sprievodného dokumentu podľa požiadaviek inštitúcie, na ktorú sa hlásite (motivačného listu, eseje, atď.),
  • vybraní kandidáti budú pozvaní na rozhovor (Skype / Google Hangout alebo telefonicky),
  • LEAF odporučí vybraných kandidátov partnerským organizáciám

Aby sme vám pomohli zvýšiť šance uspieť (nielen) v našom výberovom procese, pripravili sme pre vás zopár rád, ako napísať dobré CV a motivačný list.

Skúsenosti s návratom


ORGANIZÁCIA LEAF V SÚČASNOSTI REALIZUJE TIETO PROGRAMY

Pre nadaných stredoškolákov:
Hľadáme, prepájame a podporujeme v rozvoji aktívnych, motivovaných a talentovaných študentov prostredníctvom širokej ponuky medzinárodných kempov alebo mentoring programu TalentGuide. LEAF tiež podporuje vznik medzinárodnej strednej školy internátneho typu, ktorá bude zameraná na rozvoj charakteru a líderstva v kontexte regiónu strednej Európy.
Pre učiteľov:
Rozvíjame učiteľov stredných škôl s cieľom zabezpečiť vysokú kvalitu vybraných súčasných učiteľov (napr. formou individuálneho rozvojového programu učiteľov), ako i prilákať osobnosti z mimoškolského prostredia k učiteľstvu (napr. ponukou zahraničných učiteľských stáží).
Pre Slovákov v zahraničí:
Vytvárame príležitosti (práca a stáže, štipendiá a dobrovoľníctvo, komunita) pre rozvoj mladých nadaných Slovákov v zahraničí, ich prepájanie so Slovenskom a návrat domov.
Pre dobrovoľníkov:
Poskytujeme mladým profesionálom príležitosti pre rozvoj a angažovanosť prostredníctvom ich pomoci neziskovým organizáciám či sociálnym podnikateľom.

---

LEAF
Sme nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko. Navštívte našu hlavnú stránku.