Informácie o Slovensku

Informácie

Pripravili sme pre vás mapu slovenských komunít v zahraničí. Nájdete tam tú vašu?

Informácie

Zistite viac o tom, čo si myslia Slováci žijúci v zahraničí o Slovensku, či rozmýšľajú o návrate a kvôli čomu by boli ochotní sa vrátiť.  

Informácie

Keď sa spýtate ekonómov, či sa už Slovákom oplatí vracať zo zahraničia domov, poľahky nájdu mnoho dôvodov, ktoré vás isto nepotešia.

Informácie

O trhu s nehnuteľnosťami dnes už existuje viacero tematických portálov, menším problémom je už aj hľadanie kvalitnej realitnej kancelárie.

Informácie

Hoci službám sa na Slovensku stále venuje menšia pozornosť ako na Západe, ich podiel na HDP krajiny rýchlo rastie.

Informácie

Elektronizácia verejnej správy sa presadzuje už aj na Slovensku, na vybavenie živnosti stačí pár minútová návšteva na jedinom úrade.

Informácie

Na Slovensku ešte nikdy nebola taká rozmanitá ponuka kultúrneho a športového vyžitia ako dnes.

Informácie

Hoci dane, odvody a pracovnoprávna legislatíva v posledných rokoch život podnikateľom skomplikovali, stále znamenajú konkurenčnú výhodu oproti mnohým západným krajinám.

Informácie

Či je to pre Vás, viete posúdiť najlepšie Vy sami. My si dovoľujeme uverejniť časť rozhovoru s Michalom, ktorý vyšiel v SME 6.12.2014. Rozpráva ako o programe rozmýšlame my.

Informácie

Nenašli ste informácie, ktoré hľadáte?


ORGANIZÁCIA LEAF V SÚČASNOSTI REALIZUJE TIETO PROGRAMY

Pre nadaných stredoškolákov:
Hľadáme, prepájame a podporujeme v rozvoji aktívnych, motivovaných a talentovaných študentov prostredníctvom širokej ponuky medzinárodných kempov alebo mentoring programu TalentGuide. LEAF tiež podporuje vznik medzinárodnej strednej školy internátneho typu, ktorá bude zameraná na rozvoj charakteru a líderstva v kontexte regiónu strednej Európy.
Pre učiteľov:
Rozvíjame učiteľov stredných škôl s cieľom zabezpečiť vysokú kvalitu vybraných súčasných učiteľov (napr. formou individuálneho rozvojového programu učiteľov), ako i prilákať osobnosti z mimoškolského prostredia k učiteľstvu (napr. ponukou zahraničných učiteľských stáží).
Pre Slovákov v zahraničí:
Vytvárame príležitosti (práca a stáže, štipendiá a dobrovoľníctvo, komunita) pre rozvoj mladých nadaných Slovákov v zahraničí, ich prepájanie so Slovenskom a návrat domov.
Pre dobrovoľníkov:
Poskytujeme mladým profesionálom príležitosti pre rozvoj a angažovanosť prostredníctvom ich pomoci neziskovým organizáciám či sociálnym podnikateľom.

---

LEAF
Sme nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko. Navštívte našu hlavnú stránku.