Chystáte sa na Night of Chances v Londýne?
Vyplnte kvíz a vyhrajte!

Aktivity na ďalší rok (pre partnerov)

Aktivity na ďalší rok

Ak máte záujem zapojiť sa, prosím, napíšte nám na viktoria.skrivankova@leaf.sk

Projekt “Naratív”

Aktivity, ktoré sú sústredené na povzbudzovanie pozitívneho obrazu Slovenska vnímame ako kľúčové v rámci našej práce. Nie je pochýb o tom, že na Slovensku je mnoho oblastí, v ktorých sa je v čom zlepšovať, no na druhej strane je naša krajina plná šikovných ľudí, ktorí tvrdo pracujú, či už počas pracovnej doby alebo mimo nej, na tom, aby sa nám tu žilo lepšie. Ak naše poslanie myslíme vážne, je nevyhnutné, aby sme rozširovali priestor na prezentáciu týchto pozitívnych príkladov.

S ďalšími partnermi, ktorí tento problém tiež vnímajú, vytvárame iniciatívu, ktorej cieľom je vybalansovať image Slovenska. Bude pozostávať z komunikačného úsilia , ktoré bude tieto príklady prezentovať a konkrétnych príležitostí, na ktoré budú môcť Slováci reagovať (pracovné príležitostí pre akúkoľvek vekovú skupinu) a príležitosti zapojenia sa na diaľku. 6 mesačný pilot iniciatívy budeme spúšťať v prvej polovici roku 2019.

Pre partnerov to vytvára príležitosť zapojiť sa dvoma spôsobmi:

poskytnúť kvalitné príležitosti pre všetky vekové skupiny Slovákov v zahraničí

+

podporiť toto úsilie finančne


Slováci v zahraničí

Ambasádori

S cieľom lepšie pracovať s touto cieľovou skupinou sme vytvorili formát LEAF Ambasádorov – našich predĺžených rúk, ktoré majú za úlohu vytvárať podujatia a spôsoby zapojenia atraktívne pre cieľovú skupinu Slovákov v zahraničí. Pre rok 2018/19 sme si vybrali tri krajiny, kde tento pilot spúšťame – Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké a Belgicko (Brusel).

Pre partnerov sa ponúka príležitosť osloviť nás s obsahom, ktorý by mohol byť zaujímavý pre túto skupinu. S pomocou ambasádorov radi pomôžeme pri dizajne vhodného podujatia. Zaujala vás táto aktivita? Kontaktujte nás na:  viktoria.skrivankova@leaf.sk

Skupina navrátilcov

Práca s navrátilcami je veľmi dôležitá, pretože sa jedná o ľudí, ktorí svojím príbehom dodávajú kredibilitu našim tvrdeniam, že na Slovensku sa môže dariť aj Slovákom, ktorí prichádzajú zo zahraničia.

Preto vytvárame nový formát, prostredníctvom ktorého môžeme podporiť ich združovanie okolo pozitívnych príkladom know-how, ktoré si priniesli a používajú na Slovensku. Raňajky s navrátilcom organizujeme raz za mesiac. Na každom podujatí sa predstaví jeden navrátilec, ktorý rozpráva o svojom príbehu a reaguje na otázky z publika.

Pre partnerov je to príležitosť prezentovať príklady ľudí, ktorí sa vrátili priamo k nim a značne prispievajú ku chodu organizácie. Zaujala vás táto aktivita? Kontaktujte nás na: viktoria.skrivankova@leaf.sk

Poradná sieť pre navrátilcov

V rámci našich aktivít pre navrátilcov vytvárame databázu jednotlivcov -dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní poradiť skúsenejšiemu profesionálovi zvažujúcemu návrat ohľadne slovenského pracovného pracovného trhu v špecifickom odvetví, v ktorom LEAF chýba expertíza. Na praktickom level je predstava nasledovná:

LEAF osloví človek zvažujúci návrat. My sa s ním porozprávame a zistíme viac o jeho/jej motiváciách. V prípade, že si nie sme istí, či vieme poskytnúť radu, by sme tohto človeka presmerovali na “radcu”, ktorý môže poskytnúť input vo forme obyčajného mailu cez Skype telefonát až po osobné stretnutie. Formu “rady” nechávame v rukách “radcu”.

Veľmi radi do tejto siete zapojíme radcov z radov partnerov. Vytvára sa tak jedinečný priestor pre prístup k talentu v podobe človeka, ktorý zvažuje návrat.

Sprievodca pre navrátilcov

Okrem siete poradcov pripravujeme dokument, ktorý by poskytol základné informácie o návrate na Slovensko pre tých, ktorí ho zvažujú. Hľadáme teda dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní prispieť vo forme odpovede na FAQ na nasledovné témy:

  • Ubytovanie
  • Zdravotné poistenie
  • Sociálne poistenie
  • Trvalý pobyt
  • Štátne a sociálne dávky (prídavky na dieťa + iné dávky)
  • Založenie podnikania
  • Visa a povolenie na pobyt pre partnerov/partnerky a deti mimo EU
  • Školy a škôlky pre deti
  • Uznávanie diplomov a kvalifikácií

Ak by ste chceli prispieť pár odporúčaniami (max 50 slov) na praktické otázky spadajúce pod tieto témy, napíšte nám.