Tím

Tvorcami našej myšlienky a donormi sú súkromné osoby, niekoľkí akcionári spoločnosti HB Reavis. Náš tím je postavený na diverzite ľudí a ich skúseností, ktoré zahŕňajú oblasť biznisu, verejný i mimovládny sektor, vzdelávanie študentov a rozvoj dospelých, ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V súlade s naším poslaním sa snažíme prilákať ľudí, v ktorých sa spája snaha o vysokú kvalitu s osobnou integritou, ľudskosťou a vzájomnou úctou.

 

Tím Slovak Professionals Abroad Program
 • Viktória Skřivánková

  Viki sa po šiestich rokoch strávených v Anglicku a krajinách Beneluxu aj vďaka LEAF-u rozhodla opustiť bezpečné prístavy práva Európskej únie. Má rada suchý humor a ľudí, ktorí sa neboja prevziať zodpovednosť za svoje životy a za spoločnosť, v ktorej žijú.

  Email: viktoria.skrivankova@leaf.sk

 • Pavol Pčola

  Pracoval ako audítor v Deloitte a VÚB. Keďže má rád zmenu a nové skúsenosti, vyštudoval MBA na Whartone vo Filadelfii a potom päť rokov pracoval ako trader pre Goldman Sachs London. Je medzinárodný majster v šachu. „Ak chceš byť šťastný, vedz, že to záleží len od teba.“ Epiktetos

  Email: pavol.pcola@leaf.sk

 • Michal Mazák

  Michal sa aktívne venuje písaniu beletrie, popri čom edituje študentský politický časopis na Masarykovej univerzite v Brne, kde sa zameriaval na problematiku legislatívy EÚ. Miluje slovenskú krajinu a predovšetkým jej pohoria, kam sa vždy rád vracia oddýchnuť si a nabrať novú energiu. Má rád satiru a ľudí, ktorí si dokážu robiť srandu sami zo seba.

   

  Email: michal.mazak@leaf.sk

 • Lucia Lauková

  Lucia podstatnú časť svojej kariéry venovala Executive Search v spoločnosti Amrop Slovakia. Popri obsadzovaní top manažérskych pozícií bola súčasťou projektov zameraných na Management Consulting a Human Capital Consulting. Posledné 4 roky pôsobila v organizácii HRcomm. Rovnováhu v živote nachádza v kruhu rodiny, úplne najradšej spolu lyžujú, kempujú alebo len tak sa prechádzajú so svojim psím miláčikom v okolí.

  Email: lucia.laukova@leaf.sk

 • Juraj Šott

  Juraj Šott vyštudoval históriu a ruštinu v Sheffielde a sociálnu antropológiu na UCL. Najradšej zo všetkého spoznáva a prepája ľudí z rôznych svetov. Po cenných skúsenostiach s robením dobrej kávy, učením dejepisu a matematiky v Londýne sa teší zo svojho nedávneho návratu na Slovensko. Okrem prepájania všetkých ľudí dobrej vôle v LEAF-e mu radosť robí čítanie, behanie a tancovanie.

  Email: juraj.sott@leaf.sk

Tím LEAF
 • Branislav Kleskeň

  Braňo, bývalý partner poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, má rozsiahle skúsenosti z niekoľkých kontinentov so zlepšovaním výkonnosti korporácii, rozvojom nových firiem a skvalitňovaním vzdelávania.  Svoju energiu naberá z užívania si prítomnosti (má ženu a tri deti, je bývalý a občasný hokejista a amatérsky hudobník) a zo snívania o budúcnosti (učenie sa, budovanie nových iniciatív a využívanie ľudského potenciálu).

  Email: branislav.klesken@leaf.sk

 • Branislav Jakabovič

  Ako poradca McKinsey & Company sa 10 rokov podieľal na transformáciach niekoľkých európskych spoločností; následne viedol transformáciu poisťovne Kooperativa, ČR. Vyštudoval Fakultu managementu UK a MBA na Kelloggu v Chicagu. Miluje život, múdrych ľudí, rockovú muziku, šport, pozitívnu náladu a svoju rodinu.  “Zasej myšlienku, zožni čin. Zasej čin, zožni návyk, zasej návyk, zožni charakter, zasej charakter, zožni osud.”

  Email: branislav.jakabovic@leaf.sk

 • Budovanie školy

 • Matej Sapák

  Matej má skúsenosti zo štátnej správy, z businessu a zo vzdelávania. Bol poradcom na ministerstve financií i ministerstve školstva, bol spoluautorom stratégie na budovanie vedomostnej ekonomiky. Popri práci pomáha organizovať letné školy pre študentov stredných škôl, rozhoduje na svetovom šampionáte debatnej asociácie, či učil študentov. Vyštudoval na Harvardovej univerzite aplikovanú matematiku a neskôr právo.

  Email: matej.sapak@leaf.sk

 • Stanislava Gajdošová

  Po štúdiu na FMUK dlhšie bojovala vo svete európskej mládežníckej politiky. Srdce jej horí pre skauting, hry na rozvoj osobnosti, festival Bratislavské Hanusove Dni a podporu mladých pri hľadaní životného poslania. „Jeden človek môže zmeniť svet, ale nemôže tak urobiť sám“.

  Email: stanislava.gajdosova@leaf.sk

 • Andrej Kamenský

  Andrej, bývalý Software asset a junior IT projektový manažér v Tatra Banke, má skúsenosti s riadením menších projektov, správou nehmotného majetku a procesným manažmentom. Ako dobrovoľník viedol tím a niekoľko iniciatív vrátane programu celostného rozvoja mužskej osobnosti. Andrej miluje čas strávený s priateľmi, koučing ľudí v oblasti produktivity, vytrvalostné športy, vzdelávanie sa, cestovanie a svoj blog o žití v prítomnom okamihu. “Život sa odohráva len tu a teraz. Včera a zajtra sú len myšlienky…” Prof. Mark Willimas & Dr. Danny Penman.

  Email: andrej.kamensky@leaf.sk

 • Iva Kleinová

  Iva má skúsenosti z privátneho, verejného aj neziskového sektora. Ako zástupkyňa bývalého splnomocnenca vlády pre vedomostnú ekonomiku pomáhala implementovať slovenskú inovačnú stratégiu. Počas štúdií zmerala pridanú hodnotu požiarnického zboru mesta New York. Študovala na univerzitách Princeton a Columbia, kde sa aj zoznámila so svojím manželom, s ktorým teraz má malého syna. Tešia ju diskusie s ľuďmi, ktorí toho vedia oveľa viac ako ona.

  Email: iva.kleinova@leaf.sk

 • Eva Trenková

  Eva sa ako konzultant spoločnosti McKinsey & Company venovala 7 rokov zlepšovaniu výkonnosti a motivácie tímov. Pôsobila tiež v realitnom biznise. Má 2 malé dcérky, vďaka ktorým znovuobjavila umenie radovať sa z prítomnosti. Miluje outdoorové športy, plážový volejbal a horúcu jogu. “Berte skutočnosť takú, aká je; nie takú aká bola alebo akú by ste si ju priali.” ― Jack Welch

  Email: eva.trenkova@leaf.sk

 • Tony Harris

  Tony pracoval na školách a univerzitách na troch kontinentoch. Pred príchodom do LEAF učil podnikanie a manažment sociálnych podnikov na Graduate School of Business, na University of Cape Town a na Stellenbosch University Graduate School of Busines. V New Yorku spoluzakladal konzultantskú spoločnosť Redstelvio pomáhajúcu školám so strategickým plánovaním a biznis developmentom. Tony je držiteľom titulu BSc (Econ) Hons z dejín ekonómie na London School of Economics and Political Science, titulu MBA z F.W. Olin Graduate School of Business na Babson College a titulu MA z pedagogiky na Brown University. Tony je oduševnený cyklista, nezmeniteľný zberač motoriek BMW zo 60-tych rokov a ešte stále lyžuje na svojich Rossignoloch 4S z roku 1989.

  Email: tony.harris@leaf.sk

 • Rozvoj učiteľov

 • Dávid Králik

  Miluje Beatles, pivo, písanie, gitaru, stanovanie, (m)učenie, dobrodružstvo, svoju ženu a deti. V minulosti robil všeličo…rozhodoval majstrovstvá sveta v šerme, napísal knižku, hral v kapele…najčastejšie a najradšej však učil. „My nerozhodujeme o tom, akých časov sa dožijeme. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný…“ Gandalf

  Email: david.kralik@leaf.sk

 • Rozvoj mladých profesionálov

 • Andrea Smolková

  Takmer 20 rokov pracovala ako anesteziologička a urgentistka v rôznych segmentoch zdravotníctva. Učí, píše, študuje a neustále spoznáva svet. Zvedavosť ju ženie stále vpred a radosť je jej odmenou. “Rob toľko dobra, koľko len môžeš, ale tak potichu, ako len môžeš.”

  Email: andrea.smolkova@leaf.sk

 • Stanislav Antoš

  Viac ako 20 rokov sa pohybuje v oblasti riadenia ľudských zdrojov a vzdelávania. Má skúsenosti s riadením talentov a rozvojovými programami z medzinárodného prostredia (Coca-Cola Hellenic). „Neslibuj, že vykonáš, nehonos se, žes vykonal, ale ponech svým skutkům, aby za tebe mluvily.“  Jan Amos Komenský

  Email: stanislav.antos@leaf.sk

 • Petra Gondžúrová

  Absolvovala štúdium pracovnej a sociálnej psychológie. V minulosti pracovala ako konzultant najmä v oblasti dizajnu a realizácie assessment/development centier. Vo voľnom čase sa venuje svojim dvom malým deťom, fitness a ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti psychológie. Absolvuje psychoterapeutický výcvik v hlbinnej psychoterapií. „Nerob druhým ľuďom to, čo nechceš, aby druhí robili tebe.“

  Email: petra.gondzurova@leaf.sk

 • Miroslava Rusnoková

  V minulosti pôsobila v organizácii Manageria rozvíjajúcej mladé talenty ako líder tímu a v Nadácii Pontis pri podpore zodpovedného podnikania. Miroslava vyštudovala Univerzitu Komenského a Westminster Business School v Londýne. „Ríše zajtrajška sú ríšami mysle.“ Sir Winston Churchill.

  Email: miroslava.rusnokova@leaf.sk

 • Marketing

 • Oľga Pinková

  Zbožňuje prírodné vedy, slobodu a riešenie problémov. 100% nie je pre ňu maximum. „Vždy buď radšej prvotriednou verziou seba samého ako druhotriednou verziou niekoho iného.“ Judy Garland

  Email: olga.pinkova@leaf.sk


ORGANIZÁCIA LEAF V SÚČASNOSTI REALIZUJE TIETO PROGRAMY

Pre nadaných stredoškolákov:
Hľadáme, prepájame a podporujeme v rozvoji aktívnych, motivovaných a talentovaných študentov prostredníctvom širokej ponuky medzinárodných kempov alebo mentoring programu TalentGuide. LEAF tiež podporuje vznik medzinárodnej strednej školy internátneho typu, ktorá bude zameraná na rozvoj charakteru a líderstva v kontexte regiónu strednej Európy.
Pre učiteľov:
Rozvíjame učiteľov stredných škôl s cieľom zabezpečiť vysokú kvalitu vybraných súčasných učiteľov (napr. formou individuálneho rozvojového programu učiteľov), ako i prilákať osobnosti z mimoškolského prostredia k učiteľstvu (napr. ponukou zahraničných učiteľských stáží).
Pre Slovákov v zahraničí:
Vytvárame príležitosti (práca a stáže, štipendiá a dobrovoľníctvo, komunita) pre rozvoj mladých nadaných Slovákov v zahraničí, ich prepájanie so Slovenskom a návrat domov.
Pre dobrovoľníkov:
Poskytujeme mladým profesionálom príležitosti pre rozvoj a angažovanosť prostredníctvom ich pomoci neziskovým organizáciám či sociálnym podnikateľom.

---

LEAF
Sme nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko. Navštívte našu hlavnú stránku.