Čo robíme

Všetky aktuálne príležitosti LEAF zamerané na návrat šikovných ľudí na Slovensko, nájdete v nasledovných sekciách:

Komunita

 • Prepájame inšpiratívnych ľudí z vášho biznisu alebo oblasti záujmu
 • Informujeme o podujatiach, na ktorých sa môžete zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi žijúcimi v rovnakom meste ako vy
 • Zaznamenávame inšpiratívne príbehy slovenských navrátilcov

Práca a stáže

 • Sprostredkúvame perspektívne pracovné príležitosti na Slovensku pre ľudí s min. 5 ročnou zahraničnou praxou vo vybraných odboroch .
 • Hľadáme kandidátov pre full-time programy partnerských firiem otvorené pre absolventov zahraničných univerzít.
 • Poskytujeme odborné stáže pre študentov zahraničných univerzít vo firmách, verejných inštitúciách a mimovládnych neziskových organizáciách.
 • Ak sa plánujete vrátiť domov a rozbehnúť na Slovensku nový start-up, vieme vám pomôcť pri jeho realizácii.

Dobrovoľníctvo

 • Súčasťou aktivít LEAF je dobrovoľnícky program, prostredníctvom ktorého môžu Slováci žijúci v zahraničí na diaľku pomôcť tunajším neziskovým organizáciám a start-upom svojou expertízou a kontaktmi.
 • Pre talentovaných stredoškolákov hľadáme mentorov, aby im pomohli v napredovaní či v príprave na zahraničnú vysokú školu.
 • Hľadáme Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí by sa na rok chceli vrátiť na Slovensko a pomohli by počas tejto doby ako členovia tímu neziskových organizácií alebo start-upov strategicky nadizajnovať nový program alebo produkt.

Ak ste si medzi aktuálnymi príležitosťami nevybrali, ale chceli by ste byť informovaní o ďalších ponukách, prípadne máte nápad ako rozvíjať naše aktivity, prosím zaregistrujte sa a získajte tak automatický prístup k novinkám, alebo oslovte priamo niekoho z nášho tímu.

Napísali o nás

Viac ako 50 stáží a pracovných ponúk u zamestnávateľov ako McKinsey&Company, Sygic či v kancelárii prezidenta.

Na Slovensku sa dá v niektorých prípadoch oveľa rýchlejšie dosiahnuť oveľa viac. Zanechať po sebe stopu.

LEAF sa snaží vyslať signál, že aj na Slovensku sa dá zmysluplne pracovať.

Tím

Tím Slovak Professionals Abroad Program
 • Viktória Skřivánková

  Viki sa po šiestich rokoch strávených v Anglicku a krajinách Beneluxu aj vďaka LEAF-u rozhodla opustiť bezpečné prístavy práva Európskej únie. Má rada suchý humor a ľudí, ktorí sa neboja prevziať zodpovednosť za svoje životy a za spoločnosť, v ktorej žijú.

  Email: viktoria.skrivankova@leaf.sk

 • Pavol Pčola

  Pracoval ako audítor v Deloitte a VÚB. Keďže má rád zmenu a nové skúsenosti, vyštudoval MBA na Whartone vo Filadelfii a potom päť rokov pracoval ako trader pre Goldman Sachs London. Je medzinárodný majster v šachu. „Ak chceš byť šťastný, vedz, že to záleží len od teba.“ Epiktetos

  Email: pavol.pcola@leaf.sk

 • Michal Mazák

  Michal sa aktívne venuje písaniu beletrie, popri čom edituje študentský politický časopis na Masarykovej univerzite v Brne, kde sa zameriaval na problematiku legislatívy EÚ. Miluje slovenskú krajinu a predovšetkým jej pohoria, kam sa vždy rád vracia oddýchnuť si a nabrať novú energiu. Má rád satiru a ľudí, ktorí si dokážu robiť srandu sami zo seba.

   

  Email: michal.mazak@leaf.sk

 • Lucia Lauková

  Lucia podstatnú časť svojej kariéry venovala Executive Search v spoločnosti Amrop Slovakia. Popri obsadzovaní top manažérskych pozícií bola súčasťou projektov zameraných na Management Consulting a Human Capital Consulting. Posledné 4 roky pôsobila v organizácii HRcomm. Rovnováhu v živote nachádza v kruhu rodiny, úplne najradšej spolu lyžujú, kempujú alebo len tak sa prechádzajú so svojim psím miláčikom v okolí.

  Email: lucia.laukova@leaf.sk

 • Juraj Šott

  Juraj Šott vyštudoval históriu a ruštinu v Sheffielde a sociálnu antropológiu na UCL. Najradšej zo všetkého spoznáva a prepája ľudí z rôznych svetov. Po cenných skúsenostiach s robením dobrej kávy, učením dejepisu a matematiky v Londýne sa teší zo svojho nedávneho návratu na Slovensko. Okrem prepájania všetkých ľudí dobrej vôle v LEAF-e mu radosť robí čítanie, behanie a tancovanie.

  Email: juraj.sott@leaf.sk

Kontakt

LEAF

Prievozská 4
821 09
Bratislava

spap@leaf.sk
+421 918 937 803 (Po-Pi: 9:00 – 17:00)


ORGANIZÁCIA LEAF V SÚČASNOSTI REALIZUJE TIETO PROGRAMY

Pre nadaných stredoškolákov:
Hľadáme, prepájame a podporujeme v rozvoji aktívnych, motivovaných a talentovaných študentov prostredníctvom širokej ponuky medzinárodných kempov alebo mentoring programu TalentGuide. LEAF tiež podporuje vznik medzinárodnej strednej školy internátneho typu, ktorá bude zameraná na rozvoj charakteru a líderstva v kontexte regiónu strednej Európy.
Pre učiteľov:
Rozvíjame učiteľov stredných škôl s cieľom zabezpečiť vysokú kvalitu vybraných súčasných učiteľov (napr. formou individuálneho rozvojového programu učiteľov), ako i prilákať osobnosti z mimoškolského prostredia k učiteľstvu (napr. ponukou zahraničných učiteľských stáží).
Pre Slovákov v zahraničí:
Vytvárame príležitosti (práca a stáže, štipendiá a dobrovoľníctvo, komunita) pre rozvoj mladých nadaných Slovákov v zahraničí, ich prepájanie so Slovenskom a návrat domov.
Pre dobrovoľníkov:
Poskytujeme mladým profesionálom príležitosti pre rozvoj a angažovanosť prostredníctvom ich pomoci neziskovým organizáciám či sociálnym podnikateľom.

---

LEAF
Sme nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko. Navštívte našu hlavnú stránku.