Čo robíme

Všetky aktuálne príležitosti LEAF zamerané na návrat šikovných ľudí na Slovensko, nájdete v nasledovných sekciách:

Komunita

 • Prepájame inšpiratívnych ľudí z vášho biznisu alebo oblasti záujmu
 • Informujeme o podujatiach, na ktorých sa môžete zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi žijúcimi v rovnakom meste ako vy
 • Zaznamenávame inšpiratívne príbehy slovenských navrátilcov

Práca a stáže

 • Sprostredkúvame perspektívne pracovné príležitosti na Slovensku pre ľudí s min. 5 ročnou zahraničnou praxou vo vybraných odboroch .
 • Hľadáme kandidátov pre full-time programy partnerských firiem otvorené pre absolventov zahraničných univerzít.
 • Poskytujeme odborné stáže pre študentov zahraničných univerzít vo firmách, verejných inštitúciách a mimovládnych neziskových organizáciách.
 • Ak sa plánujete vrátiť domov a rozbehnúť na Slovensku nový start-up, vieme vám pomôcť pri jeho realizácii.

Dobrovoľníctvo

 • Súčasťou aktivít LEAF je dobrovoľnícky program, prostredníctvom ktorého môžu Slováci žijúci v zahraničí na diaľku pomôcť tunajším neziskovým organizáciám a start-upom svojou expertízou a kontaktmi.
 • Pre talentovaných stredoškolákov hľadáme mentorov, aby im pomohli v napredovaní či v príprave na zahraničnú vysokú školu.
 • Hľadáme Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí by sa na rok chceli vrátiť na Slovensko a pomohli by počas tejto doby ako členovia tímu neziskových organizácií alebo start-upov strategicky nadizajnovať nový program alebo produkt.

Ak ste si medzi aktuálnymi príležitosťami nevybrali, ale chceli by ste byť informovaní o ďalších ponukách, prípadne máte nápad ako rozvíjať naše aktivity, prosím zaregistrujte sa a získajte tak automatický prístup k novinkám, alebo oslovte priamo niekoho z nášho tímu.

Prečo sme vznikli

Tento príbeh nie je vymyslený. Je skutočný a prežili ho viacerí Slováci, ktorí sa po rokoch v zahraničí rozhodli vrátiť domov na Slovensko. Povedali o svojom rozhodnutí taxikárovi alebo úradníčke v poisťovni a vypočuli si niečo v zmysle: „Zbláznili ste sa, preboha? Tu skapal pes.“

My v LEAF, rovnako ako mnohí ľudia, ktorí sa vrátili domov, alebo pomáhajú zo zahraničia, myslíme si, že Slovensko nie je žiadna čierna diera Európy. Je to krajina, v ktorej sa dá prežiť dobrý život. Najmä ak bude čoraz lepšie využívať svoj potenciál. Ten tvoria predovšetkým vzdelaní a aktívni ľudia, z ktorých mnohí študovali a ostali pracovať v zahraničí.

Nie sme naivní, aby sme si mysleli, že niet krajín s lepšími podmienkami na prácu a bývanie. Ale myslíme si, že vzťah k rodine, kamarátom či rodnému mestu v kombinácii s možnosťou dokázať niečo pozoruhodné (čo je vždy ľahšie v rozvíjajúcich sa ekonomikách) je niečo, na čom sa dá stavať predstava o budúcnosť. Tá naša zahŕňa aj taxikára, ktorý na vaše rozhodnutie vrátiť sa na Slovensko zareaguje: „Spravili ste dobre. Bude sa vám tu páčiť.“

Ak sa chcete dozvedieť viac o konkrétnych aktivitách LEAF zameraných na návrat a prepájanie šikovných ľudí v zahraničí so Slovenskom, kliknite tu.

Tím

Tím Slovak Professionals Abroad Program
 • Michal Kovács

  Miluje život. Bojí sa obmedzenosti. Nenávidí „nedá sa“ a rád by prispel k redukcii tohto slovného spojenia. Začal vybudovaním dvoch inštitúcií, teraz pomáha budovať tretiu.
  “Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne“ Václav Havel

  Email: michal.kovacs@leaf.sk

 • Pavol Pčola

  Pracoval ako audítor v Deloitte a VÚB. Keďže má rád zmenu a nové skúsenosti, vyštudoval MBA na Whartone vo Filadelfii a potom päť rokov pracoval ako trader pre Goldman Sachs London. Je medzinárodný majster v šachu. „Ak chceš byť šťastný, vedz, že to záleží len od teba.“ Epiktetos

  Email: pavol.pcola@leaf.sk

 • Zuzana Šottová

  Zuzana absolvovala štúdium medzinárodných vzťahov v Anglicku, Francúzsku a Maďarsku. Po ukončení štúdia sa vrátila na Slovensko, kde počas svojho pôsobenia v štátnej sfére pomáhala zlepšovať prostredie neziskového sektora. Má skúsenosti s tvorbou recruitingových a HR stratégií v biznise (McKinsey&Co), a tiež s budovaním organizácie na podporu občianskej angažovanosti.

  Email: zuzana.sottova@leaf.sk

 • Viktória Skřivánková

  Viki sa po šiestich rokoch strávených v Anglicku a krajinách Beneluxu aj vďaka LEAF-u rozhodla opustiť bezpečné prístavy práva Európskej únie. Má rada suchý humor a ľudí, ktorí sa neboja prevziať zodpovednosť za svoje životy a za spoločnosť, v ktorej žijú.

  Email: viktoria.skrivankova@leaf.sk

 • Jana Trnovská

  Jana žila posledných 10 rokov v zahraničí. Najdlhšie mala vybalené kufre v Británii, Thajsku a vo Francúzsku. Má za sebou štúdium na University College London, London School of Economics, King´s College a Sciences Po Paris. Pracovala v biznise aj vo viacerých štátnych inštitúciách. Aktívne sa venovala marginalizovaným komunitám v Thajsku a vo Francúzsku. Ako vášnivý (plážový) volejbalista, bola kapitánkou víťazných tímov v národných aj medzinárodných šampionátoch.

Kontakt

LEAF

Sasinkova 13
Karadžičova 16
821 08
Bratislava

info@leaf.sk
+421 915 579 680


ORGANIZÁCIA LEAF V SÚČASNOSTI REALIZUJE TIETO PROGRAMY

Pre nadaných stredoškolákov:
Hľadáme, prepájame a podporujeme v rozvoji aktívnych, motivovaných a talentovaných študentov prostredníctvom širokej ponuky medzinárodných kempov alebo mentoring programu TalentGuide. LEAF tiež podporuje vznik medzinárodnej strednej školy internátneho typu, ktorá bude zameraná na rozvoj charakteru a líderstva v kontexte regiónu strednej Európy.
Pre učiteľov:
Rozvíjame učiteľov stredných škôl s cieľom zabezpečiť vysokú kvalitu vybraných súčasných učiteľov (napr. formou individuálneho rozvojového programu učiteľov), ako i prilákať osobnosti z mimoškolského prostredia k učiteľstvu (napr. ponukou zahraničných učiteľských stáží).
Pre Slovákov v zahraničí:
Vytvárame príležitosti (práca a stáže, štipendiá a dobrovoľníctvo, komunita) pre rozvoj mladých nadaných Slovákov v zahraničí, ich prepájanie so Slovenskom a návrat domov.
Pre dobrovoľníkov:
Poskytujeme mladým profesionálom príležitosti pre rozvoj a angažovanosť prostredníctvom ich pomoci neziskovým organizáciám či sociálnym podnikateľom.

---

LEAF
Sme nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko. Navštívte našu hlavnú stránku.